jak zapleść warkocz dobierany dookoła głowy
Moda

Jak zapleść warkocz dobierany dookoła głowy?

Włosy są atutem każdej kobiety. Z tego powodu warto o nie dbać niezależnie od okazji. Warkocz dookoła głowy jest niezwykle efektowny, ale równocześnie prosty do wykonania. Wymaga jedynie poznania podstawowych metod i przećwiczenia ich.

Przygotowanie włosów

Świeżo umyte włosy nie są najwygodniejsze do tworzenia fryzur. Ich struktura jest gładka. Przez to stają się śliskie i mogą wyślizgiwać się z upięć. Jest kilka sposobów, aby zaradzić takim sytuacjom. Oczywiście można wykonać splot na dwudniowych włosach. Jest to również idealne rozwiązanie jeśli brakuje czasu na mycie i suszenie. Nawet w takim przypadku nie należy rezygnować z dobrego wyglądu. Wystarczy odpowiednio wystylizować i ułożyć fryzurę. Jednak nawet ze świeżymi włosami można wiele zdziałać.

Warto jednak zastosować dodatkowe kosmetyki, które ułatwią pracę. Wmasowana pianka doda objętości i równocześnie sprawi, że całość będzie znacznie łatwiejsze do ułożenia. Włoski staną się mniej śliskie i pozostaną na swoim miejscu. Dodatkowym plusem jest utrwalenie fryzury. Podobną rolę spełnia lakier. Jednak należy ostrożnie dozować ilość. Nadmiar mógłby posklejać włosy i prezentować się dość nieestetycznie. Równie dobrze może sprawdzić się suchy szampon. Opcji jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego w swojej kosmetyczce.

Warkocz dookoła głowy krok po kroku

Stworzenie pięknej korony z włosów nie jest wcale trudne, a daje spektakularne efekty. Może być to idealna fryzura na większe wyjścia lub na co dzień. Wszystko zależy od dobranej stylizacji oraz użytych dodatków. Samo wykonanie jest niezwykle proste i nie wymaga poświęcenia zbyt dużej ilości czasu. Wszystko należy robić na dokładnie rozczesanych włosach. Warto również przygotować sobie wsuwki, które będą łatwe do ukrycia we włosach. Pierwszym krokiem jest oddzielenie pasma nad uchem. Następnie dzieli się je na trzy części i rozpoczyna zaplatanie. Należy jednak pamiętać, aby kierować się w przeciwną stronę głowy i przy każdym przełożeniu dobierać niewielkie pasemka włosów. Dzięki temu cała fryzura będzie stabilna i nabierze kształtu.

Taki splot należy kontynuować nad czołem, a następnie również z tyłu głowy kierując się ku dołowi. Nad szyją trzeba wykonać skręt i zaplatać dalej do punktu początkowego. Po zamknięciu korony z pozostających kosmyków należy stworzyć klasyczny warkocz. Całość można zabezpieczyć na samym końcu gumką. Jej kolor warto dopasować do barwy włosów, aby nie rzucała się w oczy. Należy przypiąć go przy pomocy wsuwek tuż za wykonanym wcześniej warkoczem dobieranym. Doda objętości przedniej stronie fryzury. Całość można lekko rozluźnić, aby była bardziej naturalna. Wystające pasma warto zabezpieczyć. W tym celu można użyć kosmetyków utrwalających lub akcesoriów do włosów. Najdogodniejszą opcją mogą okazać się wsuwki, które utrzymują w miejscu wszystkie włosy.

Osiągany efekt końcowy jest zależy od dobranych dodatków i akcesoriów. Z tego powodu warto znaleźć ozdoby utrzymane w konkretnym stylu pasującym do stylizacji. Dzięki temu cały wizerunek będzie spójny i dopracowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *