lakiery z odżywką
Uroda

Lakiery z odżywką – zdrowe paznokcie

Piękne, zadbane paznokcie to wizytówka każdego z nas, dlatego należy poświęcić im trochę czasu i uwagi. Jak o nie dbać? Czy warto stosować odżywki i lakiery?

Codzienna pielęgnacja paznokci

Po pierwsze należy dostosować długość paznokci do swojego trybu życia. Jeśli wykonujemy pracę fizyczną, opiekujemy się małym dzieckiem, dużo pracujemy na komputerze, z pewnością praktyczniejszym rozwiązaniem będą krótsze paznokcie. Oczywiście zadbane paznokcie wcale nie muszą być długie i pomalowane. Wystarczy skrócenie ich do odpowiedniej długości, wycięcie skórek i wypolerowanie ich powierzchni. Jeśli zależy nam na tym, żeby paznokcie prezentowały się efektownie i elegancko, warto zastanowić się nad manicure hybrydowym, który obecnie można bez przeszkód wykonać samodzielnie w domu. Można też zdecydować się na wizytę u kosmetyczki, przy czym w tym wypadku trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami. Manicure hybrydowy obecnie jest bardzo popularny i wiele kobiet wykonuje takie paznokcie w domu, wystarczy kupić zestaw startowy i odpowiednie lakiery hybrydowe. Dostępność lakierów i lamp UV jest duża, więc nie nie powinno być problemu z zakupem zestawu.

Zniszczone paznokcie – co robić?

Jeżeli kondycja paznokci pozostawia wiele do życzenia, na przykład rozdwajają się, łamią się, nie sposób ich zapuścić do preferowanej długości, warto zastosować lakiery z odzywką, które powinny rozwiązać problem. Oczywiście takich produktów na rynku kosmetycznym jest dużo, dlatego trzeba testować różne odżywki. Kilka tygodni regularnego stosowania odżywki powinno wzmocnić płytkę paznokci, dzięki temu są twardsze i można je zapuścić.

Myśląc o poprawie kondycji paznokci, nie można mieć na uwadze jedynie działania zewnętrznego. Pamiętajmy, że kluczowa jest także zdrowa, zbilansowana dieta, która ma ogromny wpływ na cały nasz organizm. Warto jeść zielone warzywa, marchew, pomidory i paprykę, pestki słonecznika, dyni, orzechy itp.

Jak skutecznie odżywić paznokcie?

Gdy zależy nam na odżywieniu paznokci, można zastosować maseczki domowe, na przykład mieszając ze sobą oliwkę i sok z cytryny. Dobrze sprawdzi się także maska z wosku pszczelnego albo napar z kopru. Innym rozwiązaniem jest stosowanie wcierek z witaminy E oraz A, które bez większych problemów można kupić w aptece. Wystarczy wetrzeć zawartość kapsułki w paznokcie, efekty będą widoczne po kilku tygodniach. Ważna jest także odpowiednia ochrona paznokci przed wodą, dlatego najlepiej zmywać naczynia w rękawiczkach ochronnych.

Odpowiednia pielęgnacja paznokci pozwoli zachować dłonie i paznokcie w dobrym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *