makijaż dla brązowookich
Uroda

Makijaż ślubny dla brązowookich

Wybór makijażu ślubnego, tak aby pasował zarówno do charakterystyki twarzy, jak i koloru oczu nie jest zadaniem tak prostym, jak mogłoby się wydawać. Wszak jest to kwestia, którą najczęściej zostawia się na ostatnią chwilę i – bardzo często – może sprawiać kłopot. W szczególności mowa tutaj o kobietach, które mają brązowe oczy. Jaki więc makijaż ślubny dla brązowookich będzie najlepszy?

Makijaż ślubny dla kobiet z brązowymi oczami

Kobiety, które posiadają brązowe oczy, nie powinny się martwić wyborem makijażu, ponieważ doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie eyelinera oraz czarnej kredki. Najczęściej te dwa kosmetyki wystarczą, jednak w przypadku makijażu ślubnego warto dodać do nich coś więcej.

Paletka Sleek au Naturel

Świetnym wyborem będzie również paletka Sleek au Naturel. Przede wszystkim brązowookie Panny Młode powinny postawić na określone kolory, to jest brzoskwiniowy, złoty, intensywny róż czy też odcienie beżu. To właśnie one idealnie podkreślą kolor oczu i wkomponują się w nie. Przy okazji jednak w takim wypadku należy kategorycznie unikać barw zimnych, przede wszystkim fioletu.

Mocny makijaż dla brązowookich

Kobiety z brązowymi oczami powinny pomyśleć o podkreśleniu brwi. Najczęściej są one ciemne, dlatego też warto zastosować do nich kredkę o kolorze możliwie najbardziej zbliżonym do naturalnej ich barwy. Ciemny makijaż można świetnie dopełnić mocnym kolorem szminki, na przykład w kolorze burgundu.

Najważniejsze są jednak oczy – te można podkreślić ciemną otoczką. Na powiekę, aż do łuku brwiowego, należy nałożyć brąz, a z pomocą cienia obrysować dolą powiekę, łącząc obie „części” oczu w zewnętrznym kąciku oka. Na powiekę i załamanie warto zaaplikować ciemny intensywny brąz, a potem – jaśniejszy odcień z brokatem. Na wewnętrzny kącik oka można nałożyć złoty cień, a górną powiekę obrysować eyelinerem.

Subtelnie i minimalistycznie

Inną wersją makijażu ślubnego dla kobiet z brązowymi oczami jest make-up minimalistyczny i subtelny. Zgodnie z jego koncepcją, brwi należy zaznaczyć lekką kredką, zostawiając ich naturalny kształt. Usta z kolei powinny być pomalowane delikatnym kolorem, na przykład matowym lub lekko nabłyszczonym brązem.

W przypadku oczu, na całą powiekę warto nałożyć cień, który będzie zbliżony do koloru skóry. Na ruchomą powiekę oraz załamania należy zaaplikować nieco ciemniejszy, beżowy kolor, a także złoty cień z brokatem. Kąciki oka można podkreślić cieniem jasnym i lekko błyszczącym. Na powiece z kolei świetnie sprawdzi się gruba kreska namalowana eyelinerem i zakończona niewielkim ogonkiem. Dolne i górne rzęsy należy lekko wytuszować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *