lakiery magnetyczne rossmann
Uroda

Przegląd lakierów magnetycznych

Hybrydowe lakiery magnetyczne z hukiem wracają do łask, uwielbiane zarówno przez stylistki paznokci, jak i przez klientki niebojące się ciekawych wariacji na paznokciach. Znane także pod nazwą „efektu kociego oka” zaskarbiły sobie sympatię wielu kobiet.

Jak zrobić magnetyczny manicure hybrydowy?

Manicure magnetyczny nie jest trudny w realizacji, w dużej mierze wykonuje się go dokładnie tak samo, jak zwykły manicure hybrydowy. Wykonując zabieg na naturalnej płytce, do stworzenia magnetycznego manicure wystarczy baza hybrydowa, hybrydowy lakier magnetyczny, magnes oraz top coat. W pierwszej kolejności należy nanieść na paznokcie warstwę bazy i utwardzić ją pod lampą UV. Następnym krokiem jest zaaplikowanie pierwszej warstwy lakieru magnetycznego, która na tym etapie daje efekt jednolitego koloru o nieco perłowym wykończeniu. Po utwardzeniu pierwszej warstwy następuje nałożenie drugiej warstwy i właściwa część manicure magnetycznego, w której dzieje się cała magia.

Do nieutwardzonego jeszcze lakieru zbliżamy magnes – może to być specjalnie do tego przeznaczony magnes na patyczku lub też w formie długopisu, ale doskonale sprawdzi się także mocny magnes neodymowy. Drobinki metalu w lakierze zostają przyciągnięte przez magnes, tworząc zachwycający efekt, przypominający nieco kocie oko, stąd jego nazwa. Eksperymentując z magnesem można osiągnąć różnego rodzaju ciekawe wariacje kolorystyczne. Jeżeli efekt jest zadowalający, należy utrwalić pod lampą drugą warstwę lakieru. Po utwardzeniu drobinki nie będą się już przemieszczać. Na koniec pozostaje tylko założenie top coatu, utrwalenie i można cieszyć się oryginalnymi, nietuzinkowymi wzorami na paznokciach.

Przegląd lakierów magnetycznych

Producenci oferują różnego rodzaju lakiery. Ciekawe są serie proponowane przez firmę Rossmann oraz NeoNail: CatEye oraz 5D. Szczególnie seria 5D zasługuje na uwagę, ponieważ drobinki w czarnym lakierze mienią się wszystkimi kolorami, a efekt jest naprawdę zniewalający. Miłośniczkom nieco jaśniejszych, bardziej wiosennych odcieni wychodzi naprzeciw firma Nails Company. Bardzo dobrze kryjące lakiery w pięknych, soczystych kolorach zadowolą nawet najbardziej wybredną klientkę.

Nie tylko lakiery hybrydowe…

Na rynku dostępne są również klasyczne lakiery do paznokci w wersji magnetycznej. Firma Essie oferuje serię lakierów magnetycznych z magnesem wbudowanym w nakrętkę. Używa się ich podobnie do lakierów hybrydowych, oczywiście bez użycia lampy. Należy pamiętać, żeby magnes przysuwać w momencie, gdy druga warstwa lakieru jest jeszcze mokra. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że dołączony magnes może być zbyt słaby i dobrze jest się zaopatrzyć w mocniejszy magnes neodymowy, aby efekt był bardzo widoczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *