perfumy zadig voltaire
Moda

Zadig Voltaire – Nowa marka perfum na walentynki od Sephora

Perfumy marki Zadig & Voltaire w szybkim tempie zyskały na swojej popularności oraz posiadają miano kultowych. Chociaż wspomniana firma powstała w 1997 roku, to w stosunkowo niewielkim czasie wspięła się do czołówki perfum. Co warto więc wiedzieć o słynnych perfumach i samej marce?

Powstanie marki Zadig & Voltaire

Marka Zadig & Voltaire powstała w 1997 roku we Francji i… początkowo była marką modową. Etymologia nazwy jest bardzo ciekawa, ponieważ nawiązuje do powieści z 1748 roku „Zadig czyli Los”, której autorem był Voltaire.

Nie da się ukryć, że twórca tejże marki również ma wiele wspólnego z modą, ponieważ Thierry Gillier to prawnuk jednego z założycieli marki Lacoste – Andre Gilliera.

Zadig & Voltaire w Polsce

Firma Zadig & Voltaire posiada swoje punkty sprzedaży również w Polsce. Głównie mowa tutaj o ubraniach, które są dostępne między innymi w warszawskich butikach, jednakże także i perfumy wspomnianej marki są oferowane w wielu polskich sklepach.

Perfumy Zadig & Voltaire

Pierwsze perfumy słynnej marki powstały dwanaście lat po powstaniu firmy, w 2009 roku. Pierwszymi była kompozycja unisex, która nosiła nazwę Tome 1 La Purete. Zawierała ona białe kwiaty, piżmo i… mleko! W chwili obecnej jednak marka Zadig & Voltaire posiada w swojej ofercie kilka zapachów. Wśród nich największą popularnością cieszą się perfumy Zadig & Voltaire Tome 1 La Pureté for Her dla kobiet, a także Zadig & Voltaire Tome 1 La Pureté for Him dla mężczyzn. Charakteryzują się one mocnym zapachem.

Warto napomnieć, że wszystkie perfumy – zgodnie z filozofią marki – są sprzedawane w oryginalnych opakowaniach w kształcie książek. Ich twórcą jest z kolei Nathalie Lorson, która jest znana ze współpracy z markami, takimi jak Boucheron, Parfums de Marly, Lalique czy też Roberto Cavalli.

O ich sukcesie i ciekawym zapachu świadczy to, że perfumy wybierają znane i lubiane osoby. Wśród nich znajduje się między innymi Rafał Maserak, a twarzami reklamującymi markę byli Poppy Delevigne oraz Chris Del. O swoim przywiązaniu do Zadig & Voltaire mówią też Sarah Jessica Parker, Jessica Alba czy Olivia Wilde.

Gdzie kupić perfumy Zadig & Voltaire?

Jeśli chodzi o Zadig & Voltaire perfumy Sephora to jedyna drogeria, która oferuje ich sprzedaż. To właśnie ten sklep wprowadził kilka lat temu kultowe, wspomniane już zapachy Zadig & Voltaire Tome 1 La Pureté for Her oraz Zadig & Voltaire Tome 1 La Pureté for Him. Dzięki więc Sephorze, marka Zadig & Voltaire zyskała na swojej popularności w Polsce. Dziś drogeria sprzedaje te perfumy na wyłączność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *